Krátkou historií

1. listopadu 2007 v 12:15 |  Sonata Arctica
Historie kapely začíná už roku 1996, kdy Tonny Kakko, Jani Liimatainen, Marko Paasikoski, Tommy Portimo a Pentti Peura Založili hard rockovou skupinu s názvem Tricky Beans. Skupina vydala pod tímto názvem tři dema, ty se však nikdy studiově nenahrála. O rok později vyměnili B za M a kapela dostává nový název Tricky Means. Kapelu v této době opustil Marko Paasikoski. Když se pak psal rok 1999 stává se kapela heavy metalovou a naposledy se mění její název v Sonata Arctica. Styl se od té doby vyvinul do power metalu a dodnes se skupina prosazuje na této hudební scéně.
DISKGRAFIE
Roku 1999 spatřilo světlo světa demo FullMoon a první singl Sonaty UnOpened, který se ve Finsku ujal velmi dobře :) ke konci tohoto počátečního roku vydávají debutové album Ecliptica, jež vychází na celém světě. Tony Kakko se vzdává kláves a zůstává u zpěvu, na jeho místo si za klávesy stoupl Mikko Härkin.
Když se v roce 2000 vydali Stratovarius na evropské turné (podotknu, že tato kapela měla vliv na Sonatu), Sonata Artcica putuje s nimi. Po návratu zpět do tepla rodného Finska opouští kapelu Janne Kivilahti a na jeho místo opět usedá Marko (Marko Paasikoski). Tímto rokem také zahájili práci na svém druhém albu Silence, které vyšlo v červnu dalšího roku.

Píše se rok 2000 a Sonata Arctica vydává výšezmíněné album Silence. Nezůstává dlouho stát a vydává se na druhé evropské turné s kapelkou Gamma Ray, s nimiž zavítali i do Japonska. Tentýž rok vychází Live album Songs of Silence.
V roce 2002 je první premiéra Sonaty v Jižní Americe (Brazilie a Chille).
Winterheart's Guild vychází roku 2003 avšak místo klávesisty Mikka (Mikko Härkin) si zahrál Jens Johansson, jež si odskočil ze Stratovarius, a jednodušší části nahrál Tony Kakko. Po bližším poznání uchazečů o místo klávesisty si nakonec vybrali Herika Klingerberga.
Roku 2004 kapela znovu putuje do Japonska jako předkapela Iron Maiden. Téhož roku vychází řadově páté album Reckoning Night. Album je populární a prodalo je více než 100 000 kopií.Kapela musela zrušit plánované koncerty po vydání nového alba, neboť jela spolu s Nightwish na jejich turné po Evropě.
2005 je rok, kdy vychází první DVD For The Sake Of Revenge nahrané na turné po Japonsku. O rok později navštívili Severní Ameriku, kde vystoupili celkem 29x.
V roce 2006 začala kapela pracovat na novém albu Unia, které vyšlo roku 2007 25. května. Na koncertech po vydání alba už vystupuje Elias Viljanen, dočasně zastupující Janiho Liimatainena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sisters sisters | Web | 1. listopadu 2007 v 12:24 | Reagovat

hojki přihlaš se do naší soutěže o nej blog protože ty na to máš !!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama