DIMMU BORGIR

12. června 2007 v 18:45 | Ëlon |  Dimmu Borgir
Norští chlapíc z Norska. Dimmu Borgir je melodická blackmetalová kapela založená v druhé polovině roku 1993. (Shagrath, Silenoz a Tjodalv)
Stručně historií: Produkce začala vydáním silnglu "Inn I Evighetens Morke" a singlem "EP" roku 1994. Nenechali na sebe dlouho čekat a tentýž rok vyšlo album "For All Tid". Oba singly se nacházejí i na albu.
Poté v roce 1996 s pomocí nahrávací společností Cacophonous records je vydáno druhé album, nesoucí název "Stromblast". Stromblact pomohl Dimmu Borgir na cestě ke slávě. Album se tak stalo jejich povedeným kouskem. V tomto roce vydali ještě singl "Devil's Path". Podílel se na něm i Nagash (Taky se skupiny Troll and Kovenant), zastupujíc Tristana. Shagrath si musel zaskočit za klávesi, místo Stiana.
"Enthrone Darkness Triumphant" vyšlo roku 1997. Další album nazvatelné Mistrovským kouskem bylo na světě. Na turné "Enthrone Darkness Triumphant" byl Stial z kapely vyhozen, nyní účinkuje v kapele Enthral. Za klávesy místo Stiana usedl Mustis. Do skupiny přišel také Aura Noir místo Tjodalva. Ten se musel věnovat své rodině a novorozenému dítěti.
O rok později, roku 1998, překvapili na Nuclear Blastu svým debutovým albem "For All Tid". Tohoto roku natočili ještě další album, nesoucí název "Godless Savage Garden"
O další rok později, 1999, se na svět dostalo album "Spiritual Black dimentions" a "Dimmu Borgir". Tímto rokem z kapely odešel Tjodalv a byl nahrazen Nickem Barkerem.
Rok 2000 byl rokem vydání CD "True kings of Norway". Stal se také rokem vyhození kytaristy Astenna. Za něj se do kapely dostal jiný kytarista, Galdera (Tom Rune Andersen). Ke kapele se přišil i Vortex.
"Puritanical Euphoric Minsanthropia" a "Alive in Tournament" vyšly o rok později.(2001 :P)
Stejnojmenné DVD a CD "World Misanthropy" spatřily světlo světa roku 2002.
Druhé stejnojmenné DVD a CD vyšlo po roce se jménem "Death Cult Armageddon"
Poté roku 2005 přišel na svět Stromlast, nesoucí stejný název, jako CD z roku 1996.
No a tohoto roku 2007, převratném čase náletů mimozemšťanů zrodili úchvatné album vyprávějící příběh z hlubin středověku "In Sorte Diaboli" ;)
Čerpáno z medicine-live.blogu, tak dík :)
Jsou to celkem čiperové ... pro mě dost významná skupina, co se zařadila vysoko v seznamu. Takových už víc nebude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xd Xd | Web | 13. prosince 2007 v 1:35 | Reagovat

Jéé to je ještě z mého starého blogu. Jejda to je sladký X)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama