Portugalský drahokam

3. května 2007 v 21:35 | Ëlon |  Moonspell

Moonspell
Originální doom metalová skupina s názvem Moonspell začali účinkovat v roce 1992. Jejich první album vyšlo roku 1995. Brzy po jedo vydání se kapela ujmula u posluchačů a stala se jednou z nejznámějších metalových kapel Portugalska. S albem Sin/Pecado (vydáno roku 1998) se staly jedněmi z nejlepších v Portugalsku. Roku 2006 potvrdilo jejich zasloužené uznání album Memorial, které se stalo jedním ze sta nejprodávanějších alb v Německu.

Stručně Historií

Dříve (od roku 1989) kapela hrála pod jménem "Morbid God" pak se v roce 1992 přejmenovala na Moonspell. V sestavě Fernando Riberio-zpěv, Mike Gaspar-bubny a barkytarista Ares vydali demo Anno Satanae v roce 1993.
Po vydání "malého" CD Under the Moonspell vydali roku 1995 Wolfheart. Tentýž rok měli European tour, během něhož skupinu opustil kytarista Mantus a nahradil ho Ricardo Amorim.
Irreligious vyšlo roku 1996.
Roku 1998 vyšlo album Sin/Pecado. Během vzdání singlu 2econd skin zadní projekt Daemonarch vydal své album Hermeticum. Po Sin/Pecado, roku 1999 následovalo album Butterfly efect natočené v Londýně.
2001. V tomto roce vyšlo album Darkness and Hope, poté byl vydán singl Nocturna a k písni i video. Poté v roce 2003 kapela vydala The Antidone. Na natáčení se podílel baskytarista Niclas Etelävuori. Píseň Everything Invadet byla vydána také jako singl...
Deska Memorial vyšla v roce 2006. 2. listopadu téhož roku vyhráli MTV Eutope music award v kategorii "Best Portuguese Act".

Poznámka: vzhledem k tomu, že je to překládaný z angličtiny i s mou mizernou gramatikou nezaručuju, že je to bezchybné :P ale tak aspoň něco :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama