Stroncium

11. března 2007 v 17:07 | Ëlon |  Popelné knihy
Stroncium...

Je sic pravda, že tuhle knihu jsem čet už dávno, ale stejně mi nezmizela z paměti.... ale přece jen krátce...
Zalétneme si do budoucnosti, která lidstvu nepřinesla nic pěkného. Nepříjemná ekologická situace, je v podstatě opakem globálního oteplování. Všude je led, bílé pláně a sníh. Poslední místo, kam se lze uchýlit, je lidmi obydlený ledovec. A nejen lidmi. Z mrtvých těl lidí, se stávají komerční nemrtví, což jen potvrzuje, že obchodovat se dá opravdu všude. Slouží lidem bez svého vlstního rozhodování a lidé vynalézají stále víc a víc druhů oživlých mrtvol. Ti, kterým není po chuti zžít se s krutou realitou, odcházejí z obydlené a teplé části ledovce, na vlastní pěst vstupují na ledové pláně světa. A ani v budoucnosti se meze nekladou....
V umělé realitě, Luxoru, "žije" jeden muž se zvláštní schopností. Jakousi podivnou náhodou se mu podaří opustit virtuální realitu a stotožňuje se se svým pravým já v ledovém světě. Zatímco v Luxoru uběhne několik let, tady v realitě se z těch roků stávají vteřiny.
Po počátečním rozkoukávání se tedy hlavní hrdina, jímž je nepochybně Longin Kandinsky vrhá do dobrodružství, kterému nechybí náhody ani ztráty. Fantazie, vložená do budoucnosti nemá mezí a zvraty rozhodně nezanikly.
Můj názor: přes recenze, které knihu hodně sráželi rozhodně nelituju za to, že jsem ji přečetla. Otevírá oči v pohledu na obrovský dopad médií. A i když jsem se mírně ztratila při vysvětlování časových posunů, kniha vklouzla do hlavy bez větších zábran. Jelikož je to má první kniha od Kulhánka rozhodně musím říct, že uznávám jeho styl psaní. Jako první mě totiž dokázal pořádně zaujmout sci-fi příběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tulinka Tulinka | 7. dubna 2007 v 16:17 | Reagovat

Zdravím jestli to byla tvá první knížka tak se ndivím že se ti líbila. Já osobně čtu toho autora a tohle bylo hodně slabé. Přečti si Noční klub. Ten je fakt dobrý.

2 Ëlon Ëlon | 27. dubna 2007 v 16:04 | Reagovat

píše dobře stylem, jinak teda jako můj žánr to není :P noční klub čtu ale nemám ho u sebe :) je fakt že je lepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama