Základní magické symboly

5. listopadu 2006 v 15:02 | Ëlon
Kruh...
Kruh je jedním z nejzákladnějších symbolů magie. Jedná se o symbol dokonalosti, nekonečnédo cyklu života a ducha, vyjadřuje nekonečný prostor vesmíru. V čínské magii vyznačují tři propojené kruhy riádu Lidstva, země a nebe. Jinak ženu, muže a ducha. V magii jako takové se kruhy vzužívají jako ochrana před nebezpečím. Kruh vzynačuje důležitou součás celku a je používán snad všude, od chrámů až po olympijské kruhy.

Čtverec
Postavíme-li kruh do čtverce, vyznačujeme tím celistvost osobnosti. Tento symbol bývá používán také pro magické proměny. Čtverec sám o sobě vyznačuje hmotu a konečnou vlastnost hmotného světa, představu spolehlivosti. Čtverec stojící na jedné hraně vyznačuje přizpůsobivost ducha k hmotě. V křesťanství symbolizuje Zemi.

Trojúhelník
Trojúhelník prosazuje tři základní věci- zrození, život a smrt, či začátek střed a konec. Trojka je v magii jedno ze svatých čísel. Je -li trojúhelník postavený na hraně, symbolizuje Slunce. Mužskou tvůrčí sílu a oheň. Stojí-li na jednom vrcholu vyjadřuje ženskou tvůrčí sílu a opak slunce, měsíc. Také je symbolem vody. V zásadě vyjadřuje opak povahy a sil stojí-li na základě nebo na hraně. Šalamounova pečeť-tvořená propojením dvou trojúhelníku- vyjadřuje nerozpojitelnost země a nebe. Ukázkou sjednocení čtverce a trojúhelníku jsou například pyramidy. Znamenají vyestupnou sílu, která vede až k nejvyšším duchovním metám.
Svastika
Symbol vyjadřující úspěch, zdraví a štěstí se používal v mnoha kulturách. Označuje se jím i slunce. Původně to byl otáčející se kříž, jeho zalomená ramena naznačovala proud světla způsobená otáčením. Ramena zalomená se směrem hodinových ručiček symbolizují mužskou enegrii, opačně pak ženskout. Svastika s rameny zakřivenými proti směru hodinových ručiček byla pošpiněna na symbol černé magie a negativní energie.
Kříž
Nebe, země. Život, smrt. Světlo, tma. Tyto energie spojuje kříž v celek. Křesťanský kříž, jak každý jistě ví, je symbolem křesťanů. Jeho předkřesťanský původ uctíval dar přírody, konkrétně stromu. V křesťanství vyznačuje Krista, obětujícího se za lidstvo. Může v křesťanství vepisovat tvar kříže na nějž byl Krist přibit. Zkrátka kříž vyznačoval jeho obět světu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama