Voda

16. listopadu 2006 v 12:42 | Ëlon
Voda
Je to jakýsi opak ohně. Ve vlastnostech i ve své magické podstatě. Voda může vyzařovat vlatsnosti klidu, pohody a někdy třeba přísnosti. V magickém pohledu zastupuje vysokou úroveň, neboť jako jeden z živlů se nachází ve všech skupenstvích. (npř. led, oblaka, jezera)
Vysoce ovlivňuje lidské i jiné bytosti, neboť v mořích končí mnoho celého z lidských výtvorů a z minulosti. Potopa v Řecku, seslána bohem Diem je jeden z příkladů. Představíme li si, že v minulosti voda pohlcovala téměř celý povrch planety, do budoucna její hladina opět vzroste a v dnešních dnech zapírá přes sedumdesát procent zeměkoule, lze definovat větu, že voda byla minulost, je přítomností a zůstane i budoucností.
Musíme vzít také v úvahu, že se z vody skládá život. Díky ní proudí naše krev, díky ní nemáme v krku pouště a díky ní kolem nás roste život. Prakticky jde říct, že právě na Vodě a její energii závisí mnhoho životů.
Spojitost s ostatními živly nejde zrozpojit. Duchovně tvoří Voda s Ohněm protikladnou dvojici vyzažující opačné vlastnosti, barvy a smysly. Kdybychom vyřadili ať už vodu, nebo ohěň z jejich celku a spojitosti dvou živlů, celý systém rovnováhy by tím byl nakloděn na jednu stranu. Závislost Vody na Ohni je tatéž. Ve svém spojení je nutno mýt protiklady, k nimž by ste stavěli základy nových vír a porozumnění. Spojitost s ostatními živly je závislá na každým kousku mystiky. Vzduch obsahuje částečky vody, dá se tedy definovat Voda a Vzduch, že mají část své povahy stejnou, Voda zase obsahuje částečky vzduchu, čili protiůhel a smysl rovnováhy funguje. Zem, má v objetí vodu, kterou svým rozpětím kloubí s ostatními živly znovu a Voda, obohacuje Zemi. Rovnováha zůstává i tady vyvážená
Voda je jedním z hlavních darů, ať už psychického, nebo fyzického, má tedy právo být jeden z živlů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama