Pentagram

12. listopadu 2006 v 17:31 | Ëlon
Jeden ze znaků magie a který k ní neodmyslitelně patří je pentagram, nazývaný též "planoucí hvězda mágů". Pěticípá hvězda, vládnoucí magickým znamením a symbolům. Tak jako kříž por křesťany, tak se pentagram jeví mágům. Do pentagramu se kreslí lidská postava s rozpaženýma rukama a roztaženýma nohama. Vyznačuje bílou magii. V mnoha kulturách znamenal pro lidi ochranu a jistotu nad tím, že vás nemůže nikdo ovládnout. Pentagram pochází z pohanské víry. Je to symbol ženství, tedy Venuše, jenž předtsavovala pro pohany zásadní bohyni. Splu s pentagramem se stala symbolem Krásy dokonalosti a mnoha dalších vlastností.
Jeho minulost, jako u mnoha jiných znaků a památek změnila natolik, že dnes představuje satana, temnotu a zlo. V této změně panuje v hlavní roli Církev. Mnoho lidí umřelo kvůli křesťanství a s nimi i víra v dobro v pentagramu. Krev zašpinila jak pověst křesťanství, tak Pentagramu. A proč? Z jediného důvodu. V dobách kdy se křesťansví, buď myslí nebo násilím, rozprostíralo v mnoha zemích, se Církev snažila získat mnohé z lidí, z pohanů a jiných. pentagram byl překřížen lži, které do dnes jsou a tehdy se změnil z dokonalosti na lež.
Obrácený pentagram- zobrazuje černou magii. V jeho obsahu bývá kreslen kozel s dlouhou bradkou. Pak se mu říká Baphomet. Obrácený pentagram, stejně tak jako u kříže, vyznačuje opak pentagramu (do jistých mír). Bílá magie- černá magie nebo také Satan. Pentagram až do dnešní doby může hrát u mnoha lidí významnou roli... to jest vše...

Pentagram bílé magie
Pentagram Černé magie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dandelion dandelion | Web | 16. dubna 2007 v 16:01 | Reagovat

hm,zajímavý..něco takovýho se psalo i v šifře mistra leonarda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama