Gryf

20. listopadu 2006 v 19:20 | Ëlon |  Mystery of dry rains
Gryf
Zkloubením schopností Orla, jeho bystrým zrakem a lva, s jeho obrovskou silou, vzniklo zvíře jménem Gryf. Bájné stvoření s Hlavou orla a tělem Lva v každém náboženství představuje něco jiného. V řecku znamenal symbol Božskou moc, Křesťanství jej vystihuje jako vzkříšení, v Egyptě symbolizoval od symbolu vítězství až po symbol msty. Stejně tak jej ale mnozí považují za znamení ďábla, či satana a dlaždice s jeho vzorem pokládají ke krbu, nebo na chodbu, kde se dlaždice zašpiní nejvíce. S ním se často plete Hypogryf, který má ale zadní část koňskou.
Další podoba- Různorodost gryfů je rozvinulá. Od drobných rozdílů po změně v kombinaci tvorů. Nejčastěji se tedy vyskytuje Gryf s hlavou orla a tělem lva. Popřípadě přední končetiny také porůstá peří a má orlí "tlapy". Občas se na jeho hřbetě objeví obrovská křídla.
Symbolika- k níž jsem se již zmínil, ale ještě malý střípek. Gryf. Zvíře jenž ovládalo nebesa i zemi. V jeho moci bylo shlížet na zem z pohledu oblohy a vzhlížet na oblohu z pohledu země. Stal se tudíž symbolem nebs a země, dvojí síly. Pro tyto vlastnosti se z nestvůry ´dábla přecejen stal symbol božských mocí. Zvláštní co dokáže náboženství. Křesťanství- znázorňuje kristovy tvář- lidskou a božskou- běhání po zemi a létání v oblacích...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama