sex pistols

1. května 2006 v 14:05 | spa.


"Sex Pistols nebyli samozřejmě první, stejně jako nebyli ve své době první Beatles, ale stali se legendou."
"Dodnes není zcela jasné, jak velký vliv je McLarenovi možno přisuzovat. Existují názory, podle nichž byl jen figurkou, která se přiživovala na slávě, stejně tak jako spekulace, že pouze on vytvořil celý fenomén Sex Pistols, zatímco hudebníci byli pouhými loutkami v jeho šikovných obchodnických rukou. Jak už to bývá, pravda bude někde uprostřed."
"Prakticky denně vycházely v nejčtenějších denících články dopodrobna popisující nejnovější události kolem skupiny. Pozadu nechtěla zůstat ani televize a pozvání do večerního talkshow na sebe nedalo dlouho čekat. A tak mohly miliony diváků sledovat, jak se na hlavu moderátora snášejí nadávky a urážky, které do té doby neměly na obrazovce své místo, a jak pořad po necelých deseti minutách končí vyvedením skupiny ze studia."
Spor s frontmanem skupiny se stal osudným baskytaristovi Glenu Matlockovi, který byl vyhozen, dle Rottenových slov: "Protože se mu líbili Beatles".
"Píseň God save the Queen se v roce 1977 objevila na prvním místě britského žebříčku a to přesto, že stejnojmenné SP odmítly postupně vydat firmy EMI a A&M, až nakonec vyšlo u Virgin."
"Rok 1977, někdy též nazývaný "punkový rok", byl pro Sex Pistols nejúspěšnějším rokem v celé jejich kariéře, zároveň však byl předzvěstí blížícího se konce. Vše vyvrcholilo v průběhu amerického turné na začátku roku 1978, kdy se Sex Pistols rozpadli."
"Význam Sex Pistols byl navzdory jejich krátké existenci převratný. Ukázalo se, že tehdejší generace mladých lidí se již necítí být oslovena odosobněnými show skupin typu Pink Floyd a Genesis, a dala najevo, že ji pro příště bude zajímat spíše hudba, ve které budou reflektovány její opravdové, každodenní problémy, jako je nezaměstnanost, generační konflikty, rasismus, drogy a celá řada dalších "běžných", ale o to palčivějších otázek. Sex Pistols na ně dali mladým lidem odpovědi, i když byly kontroverzní. A nezůstali osamoceni. Záhy tu byli další - Clash, Stranglers, Damned, Buzzcocks atd."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama